ייעוץ ואימון זוגי
מיועד לנשים וגברים שחשים שתחום הזוגיות בחייהם תקוע, מדשדש, לא מתפתח, לא ממצה את הפוטנציאל הטמון בו והוא מקור לסבל במקום להנאה. ייעוץ/אימון זוגיות מתאים למצבים מגוונים של קשר זוגי ולפיתרון בעיות בנקודות שונות במעגל החיים כמו למשל: קשרים זוגיים מתחלפים אצל רווקים, זוגות נשואים עם ילדים קטנים או מתבגרים, נישואין בפרק ב', שחיקה בנישואין ארוכי שנים וגם התמודדות בשלבי פרידה. אימון זוגיות מתאים גם לאנשים שאינם נימצאים כרגע בקשר זוגי והם רוצים לשפר את כישורי הזוגיות שלהם תוך בדיקה והבנה טובה יותר של דפוסי ההתנהגות שלהם בזוגיות. ייעוץ/אימון זוגיות מתבצע בעבודה פרטנית, זוגית או קבוצתית.

אתגרי זוגיות נפוצים :
תקשורת זוגית לא יעילה: קושי בהקשבה ובהעברת מסרים, בעיות עם המשפחה המורחבת, איזון משפחה קריירה, גישור על רצונות מנוגדים וקונפליקטים, סיפוק צרכים שונים, פערים בטמפרמנט, הבדלים בנורמות התנהגותיות, נושאי מרחק- קרבה , יחד ולחוד, משבר בעקבות בגידה , קשיים בעידוד הדדי, קשיים בקבלה ובהכלה ועוד.

מה זו זוגיות טובה?
זוגיות טובה אינה נטולת בעיות. זה לא פשוט לחיות בזוג. בעידן הפוסט מודרני זו משימה מאד מורכבת. אנחנו מצויים בעיצומו של תהליך בו השקפות , אמונות וערכים אודות נשים וגברים, זוגיות ומשפחה עוברים טלטלות ומהפיכות כבירות. השינויים שהתחוללו בתפקידים של גברים ונשים ובציפיות של בני זוג זה מזו הטילו מבוכה ובילבול וסיבכו את המערכת הזוגית. בזוגיות טובה בני הזוג מתייחסים לבעיות ולקשיים הניקרים בפניהם כאל אתגרים. אתגרים ששווה וכדאי להשקיע בהתמודדות עימם את מלוא הכישרונות, היכולות והיצירתיות של שני בני הזוג.

במה שונה ייעוץ ואימון זוגיות מטיפול פסיכולוגי?
ייעוץ/אימון זוגיות הוא תהליך קצר טווח בדרך כלל ונימשך בממוצע כ 12 מיפגשים שבועיים. לפעמים מספיקות רק 5 פגישות ולעיתים בני הזוג מבקשים להאריך את תקופת האימון מעבר ל 3 חודשים על מנת לממש מטרות נוספות. הייעוץ/אימון מכוון תוצאות. בשונה מטיפול אין בייעוץ/אימון זוגיות חדירה מעמיקה למערכת היחסים עם ההורים במשפחת המוצא אלא רק נגיעה לצורך הבנת הרקע. הוא עוסק בכאן ובעכשיו ומתעמק בחקר הפתרונות יותר מאשר בחקר הבעיות.
בייעוץ/אימון זוגיות אנחנו לא זורמים עם חלומות ואסוציאציות בתחושה שיש לנו את כל הזמן שבעולם. ייעוץ זוגיות עוסק לרוב בבעיות הדורשות פתרון דחוף כי בני זוג מגיעים לרוב לייעוץ זוגי כשאיום של גירושין מרחף מעל.
הגדרת התפקיד של יועץ זוגיות אינו באיתור וזיהוי של פתולוגיה פסיכולוגית או הפרעה אישיותית כדי לטפל בה ולרפא אותה.
בייעוץן זוגי אין יומרות לריפוי ולכן לעיתים בני זוג בוחרים לעבור טיפול פסיכולוגי פרטני לפני או בד בבד עם האימון הזוגי.
בטיפול פסיכולוגי אנשים מגיעים לתובנות אבל המעבר ליישום אותן תובנות הוא קשה. ביעוץ זוגי ניתנים לבני הזוג כלים יישומיים למימוש החזון הזוגי שלהם לאחר שהבהירו וגיבשו אותו.

אינטליגנציה זוגית
אני משערת שכולכם שמעתם את המונח "אינטיליגנציה רגשית" , אינטיליגנציה שהמיקוד שלה אינו בצדדים האינטלקטואלים, רציונלים ולוגים בלבד אלא גם בסגולות כמו כשירות חברתית, אמפתיה, התמדה , מוטיבציה , דבקות במטרה ועוד.
אינטיליגנציה זוגית דומה לאינטיליגנציה רגשית אבל מכוונת לאותן תכונות ייחודיות אשר מסייעות לנו לחיות טוב בזוגיות כמו למשל: הקשבה, אמפתיה, שיתוף פעולה, קבלה . לעיתים תכונות שנחוצות לנו בעולם העבודה כמו למשל תחרותיות מזיקות בזוגיות כי בזוגיות שם המשחק הוא שיתוף פעולה .
בייעוץ/אימון זוגיות אנחנו שוקדים על פיתוחה ושיכלולה של האינטליגנציה הזוגית של שני בני הזוג על מנת לשפר את איכות הזוגיות. אנשים שמבורכים באינטליגנציה זוגית ברמה גבוהה מוכנים לעשות שינוי בהתנהגותם כדי לשפר את המערכת הזוגית תוך קבלת המיגבלות של עצמם ושל בני זוגם. דרושה מידה רבה של אומץ כדי לקבל את העובדה שאיננו מושלמים וכך גם לא בני הזוג שלנו. בסופו של דבר אמת גדולה טמונה באימרה המפורסמת:
"אלוהים, תן לי את השלווה לקבל את מה שלא ניתן לשנות, את האומץ לשנות את מה שניתן לשנות ואת החוכמה להבחין בין השניים".

אימון זוגיות ופסיכולוגיה חיובית:
אימון זוגיות הוא תהליך מאד אופטימי ובמהלכו באה לידי ביטוי גישת הפסיכולוגיה החיובית במלוא עוצמתה. הפסיכולוגיה החיובית מאמינה שהאדם הוא טוב ביסודו והיא חוקרת רגשות חיוביים כמו: ביטחון, תקווה ואמון וכן תכונות חיוביות כמו: הגינות, נאמנות, אומץ, יצירתיות, יושר, מסירות ועוד.
פסיכולוגים העוסקים בפסיכולוגיה חיובית אינם תרים אחר ההפרעה הפתולוגית הפוגעת בתפקוד אלא מבקשים למצוא דרכים לשיפור התפקוד ע"י העצמת נקודות החוזק של האדם.
בתחום הזוגיות יש לגיוס משאבים חיוביים חשיבות עצומה. אחד המשאבים הללו הוא למשל אופטימיות. בני זוג לא מעטים פונים לייעוץ זוגי כאשר הם מצהירים שהם מאד ספקניים באשר להצלחת ההתערבות המיקצועית.

ייעוץ זוגי אקזיסטנציאליסטי:
בייעוץ זוגי אקזיסטנציאליסטי מושם דגש על יצירת משמעות בזוגיות ובחיים בכלל, על חיים אותנטיים במחיצת אנשים אחרים, על שמירת האינדיבידואליות בתוך חיים זוגיים. התמודדות עם סוגיות כמו : בדידות קיומית, חופש בחירה, אחריות, חירות וחרדה הכרוכה בה. התמודדות עם אירועי חיים הכרוכים בסבל וגם במוות ומציאת משמעות גם ברגעים קשים.ליצירת קשר:
052-2803305
03-6995903
bwerbin@gmail.com